Složení

KOLAGEN I. ISO A
hydrolyzovaný vepřový kolagen
DDP 5500mg
obsah v K100 - 100% DDP

KOLOGAN II. ISO 5A
hydrolyzovaný rybí kolagen
DDP 400mg
obsah v K100 - 25% DDP

GLUKOSAMIN
glukosamin sulfát
DDP 2500mg
obsah v K100 - 80% DDP

CHONDROITIN
chondroitin sulfát
DDP 850mg
obsah v K100 - 70% DDP

MSM
metylsulfonylmetan
DDP 2500mg
obsah v K100 - 100% DDP

Vápník a Hořčík (2:1)
calcium a magnezium citrát
DDP 300mg
obsah v K100 - 30% DDP

Vitamín C
kyselina L-askorbová
DDP 150mg
obsah v K100 - 30% DDP

Boswellia Serrata
extrakt z pryskyřice stromu Kadidlovníku pilovitého-Boswellia Serrata
DDP není definována
obsah v K100 - 50mg v DDD

Trehalóza
přírodní sacharid, obsažen v houbách, mořských řasách, krevetách
DDP není definována

obsah v K100 - 850mg v DDD

 

K100 – informace k jednotlivým složkám přípravku

 

Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. Pro základní orientaci níže uvádíme tedy všeobecně známé a dostupné informace o jednotlivých složkách přípravku K100.

 

Něco o dalších složkách, které obsahuje potravinový doplněk K100:

 

Calcium citrát

Nejsnáze vstřebatelný a nejrychleji využitelný zdroj vápníku, jednoho ze základních prvků našeho těla

 

Magnézium citrát

Magnézium citrát je jednou z forem hořčíku, která přispívá ke správnému fungování metabolismu, a zároveň pomáhá při zmírňování únavy a vyčerpání. Podporuje přeměnu stravy na energii a správné fungování endokrinního systému. Je to nejsnáze vstřebatelná forma hořčíku, přispívá ke správnému fungování svalů a k normální syntéze bílkovin, přispívá k optimální rovnováze elektrolytů, má klíčovou roli při přeměně tuků na energii.

 

Glukosamin sulfát

Je součástí sloučenin obsažených v kloubech a vazivech, kde vážou vodu, tím zvyšují pružnost chrupavky a tím i pohyblivost kloubu. Chrupavka pokrývá konce kostí a tvoří kloubní výstelku. Tímto způsobem chrání klouby a zmírňuje jejich bolestivost a zlepšuje pohyblivost. Kromě samotného glukosaminu k těmto sloučeninám patří ještě třeba chondroitin sulfát, se kterým je v přípravku glukosamin kombinován. Glukosamin sulfát tím pomáhá při bolestech a zánětech kloubů, což je důležité při zmírňování průběhu artrózy kloubů. Pozitivně působí také při spondylotických potížích v oblastech krční, hrudní a bederní páteře. Dále pomáhá při hojení po výronech. Také se užívá i preventivně pro posílení kloubů a proti jejich možnému dalšímu poškození a opotřebení, což má význam při prevenci artrózy kloubů. Příznivý účinek glukosaminu se projeví obvykle až po čtyřech až šesti týdnech pravidelného užívání. Po vysazení účinek přetrvává, což je obvykle důvod, proč se po 2 až 3 měsících užívání doporučuje udělat stejně dlouhou přestávku. Po jejím ukončení je možné přípravek s glukosaminem začít užívat znovu. Často se v přírodních přípravcích kombinuje i s dalšími látkami, jako je již zmíněný chondroitin sulfát, boswelia, MSM a dalšími. Nežádoucí účinky nebyly dosud zjištěny, vzácně se vyskytují poruchy trávení nebo nevolnost, ale tomu se dá předejít tím, že tyto přípravky budeme užívat po jídle či během jídla.

 

Chondroitin sulfát

Složka je extrahovaná s chrupavek žraloků. Tvoří hlavní složku kloubních chrupavek, příznivě ovlivňuje metabolické procesy v chrupavce, přispívá k pružnosti a pohyblivosti kloubů, pomáhá sportovcům při pohybu, kde je kladen důraz na pevnost šlach a kostí. Chondroitin sulfát je polysacharid, chemicky řazený mezi glykosaminoglykany. Má silný záporný náboj a tím pomáhá osmoticky zadržovat vodu, čímž dává chrupavce pružnost. Kromě chrupavky tuto látku najdeme v ostatních pojivových tkáních.

 

Kyselina L-askorbová

Kyselina askorbová je jedním z hlavních a velmi potentních antioxidantů. Hraje hlavní roli ve formování kolagenu, který je důležitý pro růst a opravu buněk tělesných tkání, dásní, krevních cév, kostí a zubů. Chrání organismus před škodlivým vlivem znečištění a infekcemi a podporuje fungování imunitního systému. 

 

L-askorbyl-6-palmitát

Známý jako fyziologicky neškodný antioxidant pro jedlé tuky a oleje. 

 

Hydrolyzovaný vepřový kolagen

Hydrolyzovaný vepřový kolagen je zdrojem proteinů předštěpených enzymovou hydrolýzou. Jedná se o vysoce koncentrovaný zdroj živočišných proteinů. Obsahuje aminokyseliny, které jsou důležité pro novotvorbu a regeneraci pojivových tkání. Typické pro tento zdroj proteinů je dobrá využitelnost a jedinečné zastoupení esenciálních i neesenciálních aminokyselin, vysoká koncentrace proteinů, velmi nízký obsah sacharidů a tuků. Kolagen je bílkovina živočišného původu, která je přirozenou součástí živých organismů. Najdeme jej typicky ve vazivových tkáních (kůže, šlachy, vazy, klouby, vlasy) a v kostech.

 

Hydrolyzovaný rybí kolagen

Rybí kolagen je nejčastěji získáván ze šupin studenovodních ryb, mnohdy z tresek, lososů a jím podobných. Rybí kolagen má díky svému speciálnímu způsobu extrakce nízkou molekulární hmotnost, tím jsou jednotlivé molekuly menší a řetězce aminokyselin kratší. Tato skutečnost umožňuje  daleko lepší vstřebatelnost, čímž se stává mořský kolagen pro náš organismus dostupnější, nežli kolageny jiného původu. V porovnání bývá rybí kolagen až dvojnásobně vstřebatelnější, oproti hovězímu a vepřovému kolagenu. Pomáhá zvyšovat pružnost, kvalitu a pevnost pokožky, udržuje pleť hydratovanou, zvyšuje syntézu přirozeného kolagenu, pomáhá udržovat zdravé šlachy, omlazuje pleť, regeneruje vlasy a nehty.

 

MSM (metylsulfonylmetan)

MSM je zdrojem biologicky aktivní síry, nejlépe vstřebatelné formy síry. MSM jako zdroj síry podporuje správnou funkci kloubů, zvyšuje jejich flexibilitu a pohyblivost, zmírňuje záněty a bolesti, tlumí svalové křeče. Kromě toho síra umožňuje potlačovat projevy alergií, přispívá k detoxikaci organismu, podílí se na syntéze inzulínu, heparinu, nezbytná pro tvorbu kolagenu, usnadňuje normální buněčnou aktivitu.

 

Trehalóza

Trehalóza  je přírodní sacharid aktivující gen Aloxe3, který má za následek vyšší aktivitu těla při spalování kalorií a zabránění hromadění tukových zásob. Je obsažen v houbách, mořských řasách hijiki, krevetách, enzymech a potravinách na bázi enzymů. Snižuje množství cholesterolu v krvi. Trehalóza na rozdíl od ostatních sladidel snižuje hypertrofii viscerálních (břisních) tukových buněk. Zároveň působí preventivně proti vývoji inzulinové rezistence (nižší index HOMA-IR než při použití jiných sladidel ), takže inzulin pracuje kontinuálně i když v malém množství.

 

Boswellia serrata (Kadidlovník pilovitý)

Artróza je nejčastějším onemocněním kloubů a po 50. roku života se s ní potýká až 70% lidí. V České republice s ní pak bojuje více než 12% populace. Toto nepříjemné onemocnění se vyznačuje bolestmi kloubů, omezení hybnosti, což následně vede k deformaci kloubu a jeho náhradě. Ať už Vás klouby bolí z přetížení nebo v důsledku choroby, vyzkoušejte doplněk stravy s extraktem  Boswellie. Její protizánětlivé, analgetické a zklidňující účinky podpoří léčbu a usnadní pohyb.

Účinky Boswellie znají Indové již celá staletí a nemůžeme se tedy divit, že je součástí i tamní tradiční medicíny zvané ájurvéda. Říká se jí také “nauka dlouhověkosti” nebo “matka medicíny”. Ájurvéda je dokonce natolik váženou medicínou, že ji uznala i Světová zdravotnická organizace jako platný holistický způsob léčby. V ájurvédě našla Boswellia své využití při léčbě bolavých kloubů, horečky, úplavice, bolesti v krku a během obtíží s dýcháním. Postupem času objevili blahodárné účinky i na játra a regulaci nepravidelné či bolestivé menstruace. Zajímavostí je, že první zmínky Boswellie byly sepsány již před 600 lety ve starých Védách, což jsou dávné hinduistické texty.

Také ve starověkém Egyptě našla Boswellia serrata své uplatnění, a to jako prostředek, kterým se balzamovali mumie. V Persii, Řecku, Římě a dalších oblastech sloužila jako vykuřovadlo, které dokázalo přivolat duchy nebo je vyhánět a pročistit prostor od negativní energie. Boswellia patří do stejné skupiny jako františek, kterého si s oblibou zapalujeme během Vánoc.

 

Stromek s léčivou “smůlou”

 

Svým vzrůstem nevyniká, běžně se setkáváme s druhy mající 2 metry, ale některé unikáty nás mohou výškou překvapit a dorůst až 8 metrů. Listy rostou ve skupenstvích, jsou řapíkaté a lichozpřežené. Kdybychom si je pozorně prohlédli, zjistíme, že vrchní strana je tmavější než spodní. Květy mají světlou barvu a strom zdobí bílou či žlutou barvu. Plodem je malá tobolka, která není větší jak jeden centimetr. Co nás ale bude nejvíce zajímat, je žlutá aromatická tekutina, která vytéká, jakmile nařízneme světlou kůru. Právě tahle pryskyřice vytékající z rány má léčivé účinky a po dlouhá léta sloužila i jako kadidlo využívající se během náboženských obřadů. I pro samotný strom je pryskyřice nepostradatelná, protože ho chrání před škůdci i plísněmi.

Boswellia serrata, jejíž české jméno je odvozeno právě od funkce kadidla - Kadidlovník pilovitý, rostla na Arabském poloostrově a při pobřeží Rudého moře. Postupě se pak rozšířila do Indie i Afriky.

Boswellia serrata je cennou léčivkou především pro naši pohybovou soustavu. Její protizánětlivé, tišící a zklidňující účinky jsou spásou pro bolavé klouby.  Celé tajemství spočívá v kyselině boswellové, kterou produkuje již zmíněná pryskyřice.

Tiší bolest kloubů i další příznaky zánětu, zmenšuje otoky, zmírňuje ranní ztuhlost, zlepšuje jejich pohyblivost a zabraňuje ztrátě chrupavčité tkáně. Boswellová kyselina působí v našem těle jako nesteroidní antirevmatikum, které nezabraňuje tvorbě cyklooxygenáze-1. Navíc neředí krev a v našem žaludku negativně nepůsobí na jeho sliznici, a tak nám neuškodí ani dlouhodobé užívání

Boswellia si dokáže poradit se záněty nejen v kloubech, ale téměř s každým v našem těle. Tím, že zamezuje tvorbě leukotrinů, které v našem těle způsobují zánětlivé procesy, zabraňuje vývinu astmatického onemocnění, artritidy i zánětlivých onemocněni střev. Pomáhá při bolestech břicha, problémech se zažíváním, průjmu, kolagenní kolitidě i Crohnově chorobě. Má příznivý vliv i na léčbu některých druhů rakoviny. Blokuje tvorbu nádorových buněk ve střevech a konečníku.

Snižuje cholesterol, zlepšuje krevní oběh, pomáhá během onemocnění dýchacích cest i zánětu průdušek a výborné výsledky má i v oblasti dermatologie. Ženské pokolení ocení její působení na drobné vrásky a elasticitu pokožky, čímž navrací mladistvý vzhled.

 

Aktivní látky v Boswellii

 

V pryskyřici, narazíme na vysoký obsah kyseliny boswellové (až 65%), která se pyšní silnými protizánětlivými účinky. Nesmíme však opomenout i vysokou aktivitu monoterpenů, které nejen krásně voní, ale přispívají k omezení nádorového bujení a pyšní se antibakteriálními účinky. Diterpeny mají pro změnu antimikrobiotické a protizánětlivé účinky a triterpeny také ulevují od bolestí a mají pozitivní vliv na léčbu astmatu. Dalšími účinnými látkami jsou triterpenické kyseliny, silice, sacharidy a uronové kyseliny.

 

Pro koho není Boswellia vhodná

 

Ačkoliv její užívání nedoprovází žádné vedlejší účinky, neměly by ji užívat těhotné ženy. Důvodem je stimulace krevního toku v děloze, který by mohl vyvolat potrat. Zároveň neužívejte Boswelli s léky na snižování bolesti jako je ibuprofen, ibalgin a další jim podobné. Jestliže tyto léky užíváte, obraťte se před konzumací Boswellie na Vašeho ošetřujícího lékaře. Nepodávejte dětem do 10 let.

Naši předkové používali kadidlovník k výrobě kadidla pro náboženské obřady a k balzamování mumií v Egyptě. V Saudské Arábii je už od pradávna používán jako léčivý prostředek.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení